Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka i Centrum Kultury w Przechlewie

Wypożyczenia Międzybiblioteczne

Gminna Biblioteka i Centrum Kultury w Przechlewie zawarła umowę o współpracę w zakresie Wypożyczeń Międzybibliotecznych z Fundacją "Krajowy Depozyt Biblioteczny" w Poznaniu.

 

Głównym celem fundacji jest prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej, polegającej na rozwoju, promowaniu i upowszechnianiu czytelnictwa. W zgodzie z Ustawą o bibliotekach oferowany jest czytelnikom nowy wymiar wypożyczania książek.

Krajowy Depozyt Biblioteczny w najbliższym czasie dokona integracji najpopularniejszych systemów zdalnych katalogów bibliotecznych (m.in. MOL, Prolib, MAK+, Alma, Mateusz, SOWA, etc.) z katalogiem elektronicznym Depozytu Bibliotecznego.

Czytelnicy zyskają dostęp do zbiorów za pośrednictwem bezpiecznej aplikacji elektronicznej, w ramach której będą mogli wypożyczyć (lub zarezerwować) rzadką, poszukiwaną przez siebie książkę z dowolnej biblioteki partnerskiej, w której ona się znajduje.

Warto podkreślić, że przede wszystkim będą to tytuły niedostępne w obrocie handlowym, które na rynku nie są dostępne (lub ich dostępność jest wyjątkowo ograniczona) z różnych przyczyn, np. wygasły prawa wydawcy do wznowienia wydania,  nabycie lub wypożyczenie danego egzemplarza wiąże się z wysokim kosztem, przekraczającym możliwości przeciętnego czytelnika.

Logo Depozytu Bibliotecznego

Aby korzystać z zasobów Depozytu Bibliotecznego (oraz z zasobów bibliotek partnerskich) trzeba posiadać aktywną kartę biblioteczną.

Wygodną, bezpieczną i znaną przez wielu czytelników aplikację dostarcza nasz partner – Legimi, a serwis legimi.pl służy jako wyszukiwarka katalogowa oraz wirtualna półka i kolejka zapisów na wypożyczenie.
Podkreślamy, że korzystanie z biblioteki jest nieodpłatne, jednakże posiadanie konta w serwisie Legimi i utworzenie karty bibliotecznej jest warunkiem koniecznym do wypożyczania.

Rejestracja karty bibliotecznej i uzyskanie statusu czytelnika może odbyć się zdalnie, on-line.

Bezwarunkowe jest także posiadanie ważnego dokumentu zawierającego zdjęcie i PESEL; zapoznanie się z regulaminami i ich akceptacja oraz wypełnienie formularza zapisu.
Karta Biblioteczna będzie dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, po zalogowaniu się do konta Legimi.

Z zasobów bibliotecznych korzystać mogą jedynie osoby pełnoletnie, które posiadają zdolności do podejmowania czynności prawnych.

Logo Legimi

Dostęp do zbiorów wypożyczalni Krajowego Depozytu Bibliotecznego jest możliwy dopiero po założeniu konta czytelnika.

Do Legimi S.A. zostaną przekazane następujące dane: numer karty bibliotecznej, nazwa oddziału biblioteki (opcjonalnie).

Tytuły, które można wypożyczać będą wyświetlane w specjalnej kategorii, np. tutaj. Z wyszukiwarki w naszym serwisie nastąpi przekierowanie bezpośrednio na strony serwisu legimi.pl. Ponadto książki dostępne do wypożyczania będą dostępne nieodpłatnie również w wyszukiwarce wbudowanej bezpośrednio w aplikacji Legimi zainstalowaną w smartfonie, tablecie lub na czytniku.

Książkę dostępną do wypożyczenia można dodać na swoją półkę. Wymagane będzie logowanie w aplikacji i użycie karty bibliotecznej. Konto w Legimi służy jako medium elektroniczne niezbędne do wypożyczania publikacji elektronicznych.

Wypożyczona pozycja widoczna będzie na karcie przez 30 dni, po czym zostanie zwrócona i udostępniona do wypożyczenia innym czytelnikom.

Książki można dowolnie wypożyczać w wersji elektronicznej pod warunkiem, że dany tytuł jest dostępny do wypożyczenia.

Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi: FAQ.

Lista partnerów, czyli m.in. bibliotek, które podjęły wpółpracę.

Więcej informacji na stronie Depozytu Bibliotecznego lub bezpośrednio u nas.
Pracownicy naszej biblioteki także chętnie pomogą w razie potrzeby.

Gorąco zachęcamy do korzystania z takiej formy wypożyczania książek!

Logo GBiCK w Przechlewie

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

MKiDN, BN, NPRC